نتایج جستجو برای عبارت :

با همین صراحت

مرز باریکیست بین گستاخ بودن و صراحت کلام، مرز باریکی بین عشق و نفرت و مرزی بین دروغ و محافظه کار بودن... گاه نمیفهمیم که با یک کلام چطور یکی را آنقدر میرنجانیم که هرچه هست و نیست به یک ثانیه از دست میرود.. باید مراقب همه چیز بود...مراقب حرف زدن ها، مراقب عشق ها، مراقب مهربانی ها...
#مجلس_چه_غلطی_میکند؟
حجت‌الاسلام #پناهیان خطاب به نمایندگان مجلس گفته: "چرا مخالف #شفافیت_آراء_نمایندگان هستید؟ چرا عده‌ای از نمایندگان شفاف شدن آرایشان را تفتیش عقاید می‌خوانند! ما کاری به عقاید شما نداریم می‌خواهیم رای شما، نظر شما و کارشناسی شما را بدانیم. این حق مردم است".
پناهیان لابلای صحبت‌هاش گفته: "مجلس چه غلطی می‌کند؟ چه چیزی را از ملت پنهان می‌کنند؟"
❗️سایت #مجلس با برخی از نمایندگان مخالف #شفافیت_آرا، مصاحبه کرده که بله پناه
یه زمانی خیلی دلم می‌خواست یکی وبلاگم رو بخونه و نظرش رو بهم بگه، یکی که هم نوشتن رو بشناسه و هم من رو. خب همچین زحمتی رو گردن هیچ‌کس ننداختم؛ اما اگر همچین کسی پیدا می‌شد، دوست داشتم با صراحت و صداقت تمام باهام حرف بزنه؛ حقیقتش ادعا نمی‌کنم آدم خیلی صادقی باشم، اما شدیداً طرفدار صراحت‌ام. داشتم می‌گفتم، دوست داشتم اینجا رو در حد چندتا نوشته نبینه؛ حتی بعضی‌ها می‌گن نوشته‌ها یا وبلاگ‌شون شبیه بچه‌شونه؛ اما من اینجا رو بیشتر از هرچیز
*تاریخ جامعه شناختی**قوم پرستی و قوم دوستی**قوم مداری نحلهء بیراهه است.**قوم پرستی همان نژادپرستی یا اپارتاید است.**قوم دوستی به معنی همبستگی برای خدمت به خلق و خدا؛رعایت عدالت وازادی؛انسجام درونی برای تشکل و عینیت و صراحت فرهنگی و اصرار بر انسانیت انسان یک پارادیم و دکترین خودشکوفا و متعالی است.*

ادامه مطلب
در خصوص موضع گیری اخیر پوتین
آیا پوتین علیه ایران موضع گیری کرده است؟
در پی تصمیم جدید ایران در تعلیق عمل به بعضی از بندهای برجام، بعضی از سایت ها و شبکه های اجتماعی فارسی اینگونه گزارش داده اند که پوتین هم علیه ایران موضع گیری کرده است. اما اگر به زیرنویس گفته های پوتین به زبان انگلیسی مراجعه شود، مشخص می گردد که در ترجمه و بازتاب فارسی آن شیطنت شده است.
پوتین به صراحت، خروج آمریکا از برجام را عامل اصلی بحران اخیر معرفی کرده و خطاب به طرف ار
رَمَضان یا رَمَضان‌ُ المُبارَک نام نهمین ماه سال قمری که روزه در آن بر مسلمانان واجب است. بنا بر برخی آیات، قرآن در این ماه و در شب قدر نازل شده است. این ماه تنها ماهی است که نام آن به صراحت در قرآن کریم آمده و گرامی داشته شده است.
این ماه، نزد مسلمانان احترام و جایگاه ویژه‌ای دارد. از مهم‌ترین عبادتهای این ماه، تلاوت قرآن، احیای شبهای قدر(شب زنده‌داری)، دعا و استغفار، افطاری دادن و  کمک به نیازمندان است.
حضرت علی(ع) نخستین امام شیعیان در بی

یکی از اشکالات جامعه ما نگاه کاریکاتوری به مقوله دین و احکام شرعی است. گاهی برخی مسلمات دینی نادیده گرفته میشود و برخی مسائل فرعی چنان پررنگ میشوند که گویی جزو اصول دین هستند. 

از جمله آن مواردی که علیرغم گستردگی ابتلاء، حتی بسیاری از متدینین و متشرعین ما هم نمیدانند، وجوب زندگی مشترک زوجین پس از طلاق و در دوران عده است. زن جز در موارد ضروری نباید از خانه مشترک خارج شود و شوهر نیز جز در حالتی که زن مرتکب فاحشه مبیّنه شود حق ندارد زن را از خ
چه کسی می‌تواند درباره اسلام بگوید که اسلام، دین غم و اندوه و گریه و زاری و بی‌نشاطی است؟ در حالی که قرآن با صراحت می‌گوید: «قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِینَةَ اللّهِ الَّتِی أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّیبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِی لِلَّذِینَ آمَنُواْ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا خَالِصَةً یوْمَ الْقِیامَةِ کَذَلِکَ نُفَصِّلُ الآیاتِ لِقَوْمٍ یعْلَمُونَ».( سوره اعراف/32) اصلاً درست به عکس است؛ اسلام، دین نشاط است.
ادامه مطلب
دکتر مسعود نیلی امروز در گفت‌وگویی، الزامات باورپذیری اصلاحات اقتصادی را تبیین کرده است. برخی از نکات مهم این گفت‌وگو:

شخصاً با توجه به تجارب خود در نظام تصمیم‌گیری، معتقدم زمانی اصلاح اقتصادی باورپذیر می‌شود که قبل از آن گفته باشیم که اشتباه ما چه بوده است. اگر نگوییم اشتباه کرده‌ایم و آن اشتباه به‌صورت دقیق چه بوده است اصلاح ‏، معنای واقعی خود را از دست می‌دهد. 

بررسی تجربه جهانی در اصلاح ساختارهای اقتصاد نشان می‌دهد که بسیاری ا
خرداد و تیر امسال توی یه دفتر اظهارنامۀ مالیاتی می‌زدم. یکی از مؤدی‌هام یه خانمی بود که مغازه‌اش رو اجاره داده بود و می‌خواست اظهارنامۀ مالیات بر درآمد اجاره بزنه. مثل همه یه سری سؤال ازش کردم که ببینم چه معافیت‌هایی می‌گیره یا نمی‌گیره و یکی از سؤال‌هام هم این بود که خدا نکرده بیماری خاصی نداره و هزینۀ درمانی نمی‌ده؟ گفت چرا برای کنسر سینه کلی خرج کرده و بعدش من یه سری توضیح دیگه دادم و سؤال و جواب‌ها ادامه داشت تا اظهارنامه‌اش تموم
سر به زیر و آروممعکس کهنه رو دیوارنبض ناکوک من گاهیمی زند با کمی اجبارآتشی نمانده از منشمع سرد و خاموشمفندکی بزن شاید غم بریزد از دوشممعبد تنگ آغوشت باشکوه و رویاییحیف از این تن تشنه پشت مرز دنیاییپیکر ترد احساس و آذرک های جاماندهروی شن های داغ حسرتجای رد پا مانده !حسرتی که می بینی شال روی شونم شددرد سرد ندیدن ها زهر تلخ درونم شدتا کجا خیالات و خمسه های طولانیبوسه های سرخورده صورتک های بارانیرد شدن از این تقدیراندکی جنون می خواهدجنگ سرد ای
1.به او بفهمانید نگران او هستید:
برای این که نوجوان اجازه مداخله در مشکلات شخصی اش را به شما بدهد، به او بفهمانید نگرانش هستید و قصد کمک دارید. طوری رفتار نکنید که انگار شما همه بایدها و نبایدهای زندگی نوجوان را می دانید.مثلا، به او بگوئید:" چند وقتی است تو خودت هستی، نمی دانم چه موضوعی پیش آمده اما می توانی برای هر نوع کمکی روی من حساب کنی!"
2.آرام و با صراحت کامل با نوجوان صحبت کنید:
اگر چه شاید بسیار برافروخته و عصبانی باشید اما تمام تلاشتان را
مادر، قلب خانه ومظهر مهر و عاطفه، عشق و احساس، محبت و صفاست، و مادری، فضیلتی است ملکوتی، ناشی از عالم قدس که در وجود انسان خاکی تجلی می کند و درآن صراحت و صداقت، مهر و صفا، عدل و تقوا به عالی ترین شکل خود آشکار می شود. مادری، حالتی است که صفات عالی زیبایی را، در پرورش فرزند می داند و در این راه، از همه زمینه ها و امکانات شخصی می گذرد. مادر، هنرمندی است که در نتیجه تلاش خستگی ناپذیرش، فرزندی نیکو پرورش یافته، نیکوکار و با تقوا در مسیر حق گام برمی
برایان هوک تذکری به موقع به شریکان اروپایی ما در برجام داد و به صراحت اذعان کرد که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل آزمایش‌های موشکی [ایران] را ممنوع نکرده است.
او گفت یکی از نقائص توافق هسته‌ای ایران این است که به ممنوعیت آزمایش‌های موشک‌ های بالیستیک ایران خاتمه داد.
جمعه ، ۱۵ آذر ۹۸@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانال
میکاپ و آرایش سبک غلیظ عروس در سبک خطی و غلیظ می توان اثر رنگ رژ گونه را به صراحت مشاهده کرد. رژ لب های تند و سایه های غلیظ از علامت های این سبک به شمار می روند. در آرایش غلیظ عروس ایرانی شما مختار به استفاده از رنگ های مختلف و سایه های رنگی و رژهای پر رنگ و رژ گونه های براق هستید. کدام سبک آرایش را برای عروسی انتخاب کنیم؟ انتخاب سبک میکاپ و ارایش علاوه بر طبع عروس خانم به چهره عروس و نظر آقا داماد و فرهنگ اشخاص و سبک عروسی بستگی دارد. 
چیزی که بر من روشن است این است که تو مرا نمی‌خواهی. به همین صراحت. خواستن به شیوه‌ی خود، سراسر خود خواهی است که حوصله‌ی مرا سر می‌برد. خواستن اگر به طریقه‌ی خون و استخوان نباشد، اگر به شکستن استخوان و مباح کردن خون نباشد، تنها ملال انگیز است. خواستن تو، که البته چندی ست بر اثر رنجت به نخواستن بدل شده، که از سر فرصت و فراغت و اماها و اگرها ست چنگی به دل من نمی‌زند. 
من ایستادم که بار دیگر تو را بخواهم. صریح و برهنه مقابل تو ایستادم و چشمانم را
بیانیه گام دوم انقلاب
 (6)
انقلاب اسلامی؛ مایه‌ی سربلندی ایران و ایرانی
انقلاب اسلامی ملّت ایران، قدرتمند امّا مهربان و باگذشت و حتّی مظلوم بوده است. مرتکب افراط‌ها و چپ‌روی‌هایی که مایه‌ی ننگ بسیاری از قیامها و جنبشها است، نشده است. در هیچ معرکه‌ای حتّی با آمریکا و صدّام، گلوله‌ی اوّل را شلّیک نکرده و در همه‌ی موارد، پس ‌از حمله‌ی دشمن از خود دفاع کرده و البتّه ضربت متقابل را محکم فرود آورده است. این انقلاب از آغاز تا امروز نه بی‌رحم
خِرَدوَرزی، نویسندگی، روشنفکری همیشه در این مملکت و در هرجای دنیا، جریان‌ساز،موثر و هزینه‌بَر بوده است. امروز با گروهی از روشنفکرها طرف هستیم که به شدت مشتاق خوابیدن در میانه‌ی لحاف هستند. دو پهلو، مبهم و بدون صراحت می‌اندیشند و می‌نویسند. تا خدای ناکرده از دیده شدن و خوانده شدن و شنیده شدن نیفتند. آنها نه تنها جریان‌سازی نمیکنند بلکه مشغول سوار شدن بر جریان‌ها هستند. می‌خواهند همه را راضی نگه دارند، تاوان جریان‌سازی را ندهند و کسی ر
به چه می‌اندیشی!
نگرانی بیجاست...
عشق اینجا
و‎ ‎خدا هم اینجاست،
لحظه‌ها را دریاب
زندگی در فردا
نه، همین امروز است!

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه و زیبا

یك زن
برای زیبا ماندن
به دوستت دارم های
مردی نیاز دارد
كه هرروز آرام
در گوشش زمزمه كند

+++++++++++++++++++++++++++++++
اس ام اس های عاشقانه کوتاه

وقتی انسان‌ها همدیگر را دوست داشته باشند، همدیگر را می‌بخشند. اما وقتی دائما مجبور به این کار شوند، از دوست داشتن دست برمی‌دارند...!

++++++++++++++++++++
در اوصاف آیت‌الله امینی (ره):
بالاترین ستایش از یک انسان، آن است که بگوییم بی‌نظیر است. دربارۀ هرکس چنین بگوییم، ته دلمان محکم نیست؛ شاید نظیر دارد یا ممکن است نظیر داشته باشد و ما نمی‌شناسیم. مثلاً اگر بگوییم انیشتین در علم فیزیک بی‌نظیر است، دلمان قرص نیست؛ شاید دیگری هم باشد.
کسی به علامۀ محمدتقی جعفری گفت: به نظر من پس از معصومان علیهم‌السلام، هیچ‌کس به اندیشمندی مولوی نبوده است. نظر شما چیست؟ ایشان تأمل کرد و گفت: نمی‌شود چنین مطمئن
شماری از ادیان برآنند که سرانجام مردی ظهور می‌کند که با رسالتی الهی انسان‌ها را از تاریکی و ظلم و گمراهی و گناهکاری می‌رهاند و برای زمین و زمینیان خوشبختی و خیر می‌آورد.
ادیان ابراهیمی و آیین‌های زرتشتی و هندو و بودایی از وجود منجی با صراحت یا کنایه یاد کرده‌اند.
وجود او در معارف و تعالیم ادیان نویدی است از اینکه سرانجام جهان روی به خوشبختی و آسایش می‌دهد، که این منجی در آیین مسیحیت به فرزند خدا معروف و در آیین اسلام به فرزند انسان معروف

من از بدی و نفرت نمیترسم، از بی‌تفاوتی و بی‌محلّی می‌رنجم.‌. 
من از سختی و شکست نمی‌ترسم، از بیحاصلی می‌رنجم...
به نظر من سکوت کردن‌ها و نمی‌دانم‌ها کسر شان نیست، ادّعا درباره چیزی که یا نمیدانی یا لااقل درست و دقیق نمیدانی و حرف مفت زدن با صراحت و قطعیّت حال بهم زنه...
امان از خردکردن دیگری و خندیدن به او، انسانها چه مرگتان شده؟ مسخره می‌کنید و میخندید؟ وای به روزگار و حال شما لوده‌های سبک‌مغز... وای به شما مغرورانی که گردنهای‌تان از
دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.
در ایمیلی که از طرف سرویس دهنده بین‌المللی این دامنه برای خبرگزاری فارس ارسال شده به صراحت دلیل این انسداد غیرقانونی «دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) و قرار گرفتن این خبرگزاری در فهرست SDN عنوان شده است.
شنبه ، ۵ بهمن ۹۸@IrNews_24
مشاهده مطلب در کانال
در میان علما و فقهای قم، هستند روحانیونی که به صراحت، حکم به تعطیلی عقل می­دهند و از آن پروایی ندارند. پشت پا به فلسفه و عرفان و هر برساخته­ ی بشری می­زنند، روی خوشی به علم و دانشِ جدید نشان نمی­دهند و مؤمنان را از در افتادن به آن بر حذر می­دارند. آیت الله موسوی دهسرخی از این قبیل بود. با هیچ دستاورد جدیدی موافقت نداشت. در ذکر احوالات خود گفته بود که فردی از او در خواست کرده تا به خانه ­اش برود. دهسرخی پاسخ می­گوید: "نمی­ آیم، چون رادیو و تلوزیون
ثمرات گرسنگی
گرسنگی باعث مصرف ویتامین ها یا غذاهای اضافی در بدن شده وخودیابی بدن انسان را به دنبال داردو حداقل باعث سلامت معده، پیشگیری یا درمان قند، چربی ، کبد چرب، چاقی و سرطان و... میگردد؛ و میتوان با صراحت ادعا کرد که گرسنگی حاذق ترین پزشک و شفا بخش ترین دارو برای پیشگیری از امراض و درمان آنها می باشد. لذا با تحمل دو یا سه ساعت گرسنگی در روز سلامت خود را تضمین نمایید.
 نخستین پناهگاهی که آفریدگار جهان ، پیش از آفرینش جهانیان ، برای انسانها ، به عنوان کانون هدایت و منبع کرامت قرار داده کعبه مکرمه در مکه معظمه است ، چنانکه منطق وحی به صراحت بر آن دلالت دارد :
ان اَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنّاسِ ، لَلَّذی بِبَکَّهَ مُبارَکاً وَ هُدًی لِلْعالَمینَ
نخستین خانه ای که برای انسانها وضع شده ، همانا خانه ایست در مکّه ، که مبارک و هدایت است برای جهانیان 
ارکان کعبه به دست آدم صفیّ الله , نوح نبیّ الله و ابراهیم خلیل ا
عن ابی‏ عبدالله (ع) قال عشر خصال من صفات الامام:
«العصمه و النصوص و ان یکون اعلم الناس، و اتقاهم لله و اعلمهم بکتاب الله و ان یکون صاحب الوصیه الظاهره، و یکون له المعجز و الدلیل و تنام عینه و لا ینام قلبه و لایکون له فی‏ء، و یری من خلفه کما یری من بین یدیه.»
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود: ده خصلت از صفات امام معصوم است:
1-پاکدامنی و عصمت
2- نص و صراحت بر امامت
3- داناترین مردم
4- پرهیزگارترین مردم برای خدا
5- داناتر از همه به کتاب خدا
6- صاحب وصیت
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
مواقعی که به شناختی از خودم می‌رسم (شناختی که مربوط به یک رفتار کلیشه‌ای‌وارم که همواره از کودکی همراهم بوده) انگار یکی از تیغ‌های ضخیم و قدیمی و سفتی که درون قلبم فرو رفته، آزاد می‌شود و در چاه می‌افتد.
دیشب یکی از رفتارهای عجیبم را سر سفره و موقع بحث با خانواده‌ام شناسایی کردم. دست‌کش دستم کردم و شبیه پلیس‌هایی که سر صحنه‌ی جرم نشانه‌ها را با دقت و وسواس به درون پلاستیکی پلمب می‌کنند، رفتار را درون یک جعبه انداختم و امروز برای استاد
مینیمالیسم یک مفهوم بسیار ذهنی در دنیای هنر است. فرهنگ لغت وبستر آن را به این صورت تعریف می کند: سبک یا تکنیکی که مشخصه آن فضای خالی و سادگی مفرط است. برخی عاشق آن هستند، برخی دیگر از آن متنفرند، اما به نظر نمی رسد که هیچ کس نسبت به آن بی تفاوت باشد. بسیاری از هنرمندان از صراحت و بی پردگی این مفهوم استقبال می کنند، و عده ای دیگر با فقدان تعریف و جهت آن مشکل دارند. بسیاری از ما با خطوط ساده، الگوهای هندسی، سایه های قوی، رنگ های متضاد، سوژه های تنه
سید بن طاووس رحمه الله در دعای هلال شوال‏ در کتاب اقبال الاعمال می نویسد: «فصل فیما نذکره من کیفیة الدخول فى شهر شوال‏ و ما انشأناه عند رؤیة هلاله- الى قوله: و امّا ما یقال عند رؤیة هلال شوال‏ فقد قدمنا فى کتاب عمل الشهر دعاء انشأناه یصلح لجمیع الشهور فان لم یجده فلیقل عند رؤیة الهلال المذکور:
اللهم انک قد مننت علینا بضیاء البصائر و الابصار ...
که خود آن بزرگوار به صراحت می فرماید این دعا را خودم انشاء کرده ام. پس معلوم شد لازم نیست دعا حتما م
انتشار اول: شنبه، 29 اردیبهشت 1397، ساعت: 01:28
بازنشر: 
بیگانه. آلبرکامو. "پس گفتار":
مدت ها پیش بیگانه را در یک جمله خلاصه کردم که میدانم بسیار پارادوکسی بود: "در جامعه ی ما، هر کسی که در مراسم تدفین مادرش گریه نکند میتواند محکوم به مرگ شود." 
قسمت محاکمه مورسو، نقش اول داستان بقدری لج درآر و جذاب نوشته شده که بعد از خواندن اظهارات هر یک از شهود از کوره در میرفتم و تحت تاثیر آن قلم به دست میگرفتم تا پستی بنویسم، روی تکه کاغذی نوشتم: آلبرکامو در بیگان
چگونه افراد را از روی رفتارشان بشناسیم
توانایی
شناخت افراد یکی از ارزشمندترین مهارتهای تجارت است روزانه با افرادی که
ارتباط دارید پیامهایی را به شما انتقال می دهند و اگر بیاموزید در ذهن و
دید افراد چه هست بسیار در کار برای تان موثر خواهد بود ؛ پیام های کلامی ،
زبانی ، دیداری همان مواردی هستند که وقتی به جزئیات آن توجه می کنید
هرکدام حامل پیامی هستند اما چون افراد مختلف اند یک تکنیک برای همه یکسان
نیست.

انسان دو بعد دارد:
یکی
زمانی که عمل
بسم الله الرحمن الرحیم 
گذر زمان
در روزگاران قدیم زمانی که تلفن تازه به خانه‌ها راه پیدا کرده بود ، پدربزرگم با تلفن خانگی رابطه خوبی نداشت ، نمیدانم شاید می‌ترسید مزاحم‌ها ، مزاحم دخترانش شوند. اما سالها بعد آن خانه هم تلفن ثابت داشت.

یکی از اقوام مادر ، با کل فامیل ، سرِ مسایل دنیوی بگو-مگو پیدا می‌کند و تقریبا با همه قهر می‌کند. من از زبان مادرم شنیدم که به شدت از آشتی با او بی‌زار بود. اما چند سال بعد نه تنها آشتی کرد که دست بر قضا ه
گاهی چنان بدم که مبادا ببینی امحتی اگر به دیده ی رؤیا ببینی اممن صورتم به صورت شعرم شبیه نیستبر این گمان مباش که زیبا ببینی امشاعر شنیدنی ست...ولی میل، میل توستآماده ای که بشنوی ام یا ببینی ام ؟این واژه ها صراحت تنهایی من استبا این همه مخواه که تنها ببینی اممبهوت می شوی اگر از روزن‌ات شبیبی خویش در سماع غزل‌ها ببینی امیک قطره‌ام و گاه چنان موج می زنمدرخود، که ناگزیری، دریا ببینی امشب های شعر خوانی من بی فروغ نیستاما تو با چراغ بیا تا ببینی 
فیلم گذران زندگی گدار رو دیدم. یکی از فیلمهایی که سونتاگ تو علیه تفسیر جزو بهترین آثار کارگردانهای اروپایی نوشته بود. سونتاگ راست میگفت که در فیلم های خوب همیشه صراحت خاصی وجود داره که مارو از شر این هوس شدید به تفسیر کردن خلاص میکنه. و واقعا هم همینجوری بود. نمیدونم باید راجع بهش چجوری حرف بزنم که لو نره اما این فیلمم با این که پرده پرده و منقطع بود ولی انسجام داشت. و این که بازم یه موضوع به ظاهر معمولی بود اما این آدما چجوری از هیچی چیزی میسا
بیاید تا می‌تونیم معما بسازیم، از خودمون، زندگی‌مون، اهداف و آرزوهامون، علایق‌مون، ویژگی‌های خوب و بدمون، بیاید تا می‌تونیم صراحت رو نادیده بگیریم، اصلاً فیلم بازی کنیم، کی به کیه؟ هیچ ربطی هم نداره این مسیر رو توی فضای دیجیتال طی کنیم یا دنیای زندۀ فارغ از دانلود و آپلود. هرچی باشه ما مردم مشرق‌زمین به رمزگونه‌نویسی مشهور بودیم، حالا قراره بیرق رمزگونه‌زیستی رو هم بالا ببریم. 
شماری از ادیان برآنند که سرانجام مردی ظهور می‌کند که با رسالتی الهی انسان‌ها را از تاریکی و ظلم و گمراهی و گناهکاری می‌رهاند و برای زمین و زمینیان خوشبختی و خیر می‌آورد.
ادیان ابراهیمی و آیین‌های زرتشتی و هندو و بودایی از وجود منجی با صراحت یا کنایه یاد کرده‌اند.
وجود او در معارف و تعالیم ادیان نویدی است از اینکه سرانجام جهان روی به خوشبختی و آسایش می‌دهد، که این منجی در آیین مسیحیت به فرزند خدا معروف و در آیین اسلام به فرزند انسان معروف
حجاب_خوده_عدالته، ⁉چرا وقتی طلا رو میذاریم توی ویترین و مدام میگیم این ارزشش خیلی بالاست و سیب زمینی رو وسط میدون حراج می کنیم کسی نمیگه بی عدالتیه و تبعیضِ درحق این دو؟ چون همه فهمیدیم اون طلاست و باید حجاب وپوششی فراتر از سیب زمینی داشته باشه،باید شیشه داشته باشه و دوربینم داشته باشه و آژیر خطر هم داشته باشه.. من میگم تا وقتی دیوار واسه خونه هامون نذاریم نمی تونیم بگیم کسی به حیاط خونه هامون نگاه نمی کنه . پس  همیشه باید یه مرز و حدی باشه
برجسته ترین اثر نماز، رسیدن به آرامش روحی و روانی است، چراکه نماز یاد خدا را در دل زنده می‌کند و یاد خدا ریشه تمام خوبی ها و زیبایی ها است که باعث آرامش دل می گردد. در آیه 28 سوره رعد آمده است: «الا بذکر الله تطمئن القلوب.» آگاه باشید که یاد خداوند مایه آرامش دلهاست. نماز باطن دل را آرام می‌کند و به صراحت می‌توان گفت نماز عامل سازنده‌ای است که مقاومت و ایستادگی آدمی را در فراز و نشیب زندگی حفظ می‌کند و نمازگزار در سایه این مقاومت، در مقابل هر

✍ریشه تمامی این حمایت های بی دریغ امریکایی ها از صهیونیسم جنایتکار را باید در در رسوخ افکار مسیحی صهیونیستی در جامعه و دولتمردان امریکا پی جست. روسای جمهور امریکا از زمان جیمی کارتر تا کنون که ترامپ سر کار است به صراحت گرایش خود را به مسیحیت صهیونیستی نشان داده اند.
ادامه مطلب
وکیل معاملات و قرارداد
وکیل معاملات و قرارداد
در هنگام بستن یک قرارداد و انجام یک معامله اگر همه مفاد و توافقات آنها به صورت عرفی و قانونی درست باشد مشکل خاصی پیش نمی آید و یا اینکه احتمال پیش آمدن آن خیلی کم است چرا که هر کاری قواعد اصول و مقررات خاصی دارد که در خیلی از موارد در قانون به صراحت عنوان شده اند. اما گاهی اوقات پیش می آید که نیاز به وکیل معاملات و قرارداد قابل لمس است و باید به آن فکر کرد.
بهترین کار ممکن این است که قبل از انجام کاره
گفت: مگر ترامپ بلافاصله بعد از شروع آشوب‌های اخیر، رسماً از آن حمایت نکرد؟! و مگر اعلام نکرد که آمریکا نیازهای آشوبگران را تامین می‌کند؟!گفتم: بر منکرش لعنت! مایک پمپئو وزیر خارجه ترامپ هم با صراحت از اراذل و اوباش اجاره‌ای حمایت کرد و کنت تیمر‌من، عضو سابق سیا و مسئول کنونی موسسه آمریکایی NED هم اعتراف کرد که سازمان سیا علاوه‌بر نیازهای نرم‌افزاری آشوبگران، نیازهای سخت‌افزاری آنها را هم تامین کرده است.گفت: ولی دیروز ترامپ در کنفرانس خب
دانلود کتاب صوتی محدودیت صفر اثر دکتر جو وایتلی و دکتر ایهالیا کالا هولن MP3

دانلود فایل

کتاب صوتی محدودیت صفر قسمت نوزدهم دیدئو dideowww.dideo.ir › lekNPpkBMOI › کتاب-صوتی-محدودی...فایل صوتی محدودیت صفرقسمت نوزدهم فایل صوتی محدودیت صفر کتاب صوتی محدودیت صفر قسمت 19 فایل صوتی محدودیت صفر قسمت ۱۹ پاکسازی به تکنیک هو ...
کتاب محدودیت صفر – جو وایتلی pdf - دانلود کتاب صوتی| ...panteashop.ir › محدودیت-صفر-جو-وایتلی-pdf۷ خرداد ۱۳۹۵ - محدودیت صفر – جو وایتلی. مح
فساد در سیستم اداری دولت مانع رسیدگی به مشکلات ایثارگران استوزرا زورشان به پایین دست هایشان نمی رسد و به صراحت می بینیم که نیروهای تحت امر بعضی از وزرا با رشوه خواری، باند بازی و فساد نمی گذارند که قانون در کشور اجرایی شود تا مردم از آن بهره مند شوند. با توجه به وضعیت معیشتی جامعه ایثارگری، ایثارگران برای دارو و درمان خود از جان مایه می گذارند و دولت هم پاسخگو نیست.به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، عبدالله سامری، نماینده ایثارگر مردم خرم
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 34}

تسلّط و اِحاطه بر کُره زمین

امام صادق فرموده اند: "هنگامیکه امور به صاحب الامر (عجّل الله فرجه) واگذار شود، خداوند همه نقاط پست زمین را برای او پُر می کند و همه نقاط مرتفع جهان را برای او هموار می سازد تا همه کره خاکی همچون «کف دست» او در افق دید او قرار گیرد. اگر یکی از شما مویی در کف دست داشته باشید، مگر ممکن است که از دیدن آن ناتوان باشید؟ همه جهان برای او چنین خواهد بود"
(کمال الدین و تمام النعمه ج۲ ص۶۷۴)
در
در دوران دانشگاه دوستی منو به یه دورهمی برد.بین را بهم گفت : "اون سه خانم فلانی ،به شدت فمنیست هستند.حواست به زبونت باشه ! " بیچاره حق داشت .من کلا آدم کم صحبتی ام اما اگه حرف بزنم؛  گاها به صراحت تمام حقیقت رو بی آرایه میگم.خلاصه رسیدیم و من دستم رو برای هر سه خانم جلو بردم تا دست بدیم. اما هیچ‌کدوم ندادند.منم هیچی نگفتم‌ تا آخرش.
 فمنیست ها یا هر گروه انسان هایی که مدعی برابری زن و‌مرد هستند ؛ یک کمبود بزرگ دارند.آن هم فقدان سواد سیاسی است.در ن
*معجزه بی نظیر*
 سوره_اسراء آیه ۸۸
قُل لَئِنِ اجتَمَعَتِ الاِنسُ عَلی اَن یَاتُوا بِمِثلِ هذا القُرآنِ لا یَاتُونَ بِمِثلِهِ وَ لَو کانَ بَعضُهُم لِبَعضٍ ظَهیرا
بگو: اگر (تمام) انس و جن گِرد آیند تا همانند این قرآن را بیاورند، نمی‌توانند مثل آن را بیاورند، هرچند که بعضی پشتیبان و یاور دیگری باشند
 تفسیر_و_توضیح
آیه با صراحت تمام همه جهانیان از کوچک و بزرگ، عرب و غیر عرب دعوت به مقابله با قرآن کرده و میگوید: اگر فکر میکنید قرآن سخن خدا نیست ش
کانال تلگرامی بابل 1400 که مدتی است آغاز به کار کرده و تعدادی از مطالب آن حاوی افشاگری پیرامون فعالیت های مرموز بعضی گروه ها و موسسه های فرهنگی مستقل در سطح شهرستان بابل است هیچ ارتباطی به من ندارد. البته خوب است مسئولان امنیتی و قضایی و نظارتی مطالب منتشر شده این کانال و میزان صحت و سقم آن را مورد بررسی قرار دهند؛ اما از آن جا که دیوار این حقیر کوتاه است و بدخواهانی نیز در میان بعضی از صاحب مسندان علیه السلام!  دارم می دانم طبق معمول در صورت عد
صدق و عدل از خصوصیات دعوت الهی
دعوت اسلام را باید با صراحت، با شجاعت، با صداقت، همراه با رکن اصلی دعوت اسلام - یعنی عدالت - در دنیا منتشر کرد. فرمود: «و تمّت کلمة ربّک صدقا و عدلا»؛(۱) این دو تا، خصوصیات دعوت الهی است؛ خصوصیات کلمه‌ی ربوبی است: «صدق و عدل»؛ «صداقت و عدالت». مسلمانها این را باید در دنیا از خودشان نشان دهند. این، دلها را متوجه خواهد کرد؛ پیام اسلام را به دلها خواهد رساند. البته دشمنی‌ها هم وجود دارد و ادامه پیدا خواهد کرد. باید در
تعریف فیلم جوکر رو خیلی شنیده بودم، امروز تماشا کردم و خب به نظرم این فیلم مقواست! وقت باارزشم رو هدر داد.
من این فیلم رو دوست نداشتم، چون برام تازگی نداشت و فیلم راننده تاکسی رو برام تداعی می کرد، البته گونه ای ضعیف در بازسازی این فیلم. انگیزه هایی که جوکر رو به یک شخصیت وندال و ضد اجتماع سوق داد، برام قانع کننده نبود و حوادث چندان سیر منطقی نداشتند، انگار فیلمساز قصد داشته هرگونه فلاکتی رو در زندگی جوکر قرار بده تا یک تراژدی نارسا بسازه که ف

سخنرانی در جمع هیأت دولت (انتظار ملت از دولت و ضرورت انجام آن)
1359/06/20

چند وقت پیش در برنامه خارج از دید بیانات امام خمینی ره را می دیدم و این شد که پیگیر بشوم و این صوت را پیدا کنم.
واقعا گوش کردن به این صورت خالی از لطف نیست و امام به خوبی مطالب را بیان کردند و بیان همین مطالب ار زبان دیگر افراد، شاید با برخورد مواجه بشود. در حالی که امام با صراحت مطالب را بیان می کند. امام در مورد وضع معیشتی مردم صحبت می کند و مسئولین به جای حل مشکلات، بر سر چی
Shirazart.blog.ir 
* شیوه" رئالیسم جادویی" جریانی که در مونیخ و با الهام از حرکت عینیت جدید و با توجه به نقاشی متافیزیک به وجود آمد. در این سبک ،اشیا به شکل واقعی خود نقاشی می‌شوند اما چگونگی نورپردازی یا ترکیب و مجاورت اشیا ،حالتی" جادویی "به اثر می بخشد. به شیوه" رئالیسم جادویی "،"سورئالیسم فقرا"  نیز میگویند.
*رالیسم جادویی شیوه‌ای است که در آن اشیا پیش پا افتاده با صراحت و موشکافی اغراق آمیز و غیر منتظره ای نمایش داده می‌شوند و هاله ای خیال پردازا
وقتی عکس تازه‌ای در اینستاگرامت نیست
انگار
" در میخانه بسته‌اند دگر "
و من مثل ابله‌ها تمام روز زل می‌زنم به صفحه پنج و نیم اینچی موبایلم
و دعا می‌خوانم:
" افتتح یا مفتح‌الابواب "

چهارشنبه اما سینما خوب بود
و پیاده‌روی کوتاه هفت ساعت و چهل دقیقه‌ای بعد از آن
و بوی خوش بلومینگ باکِتِ میس دیور
که با سخاوت محض
منتشر می‌کردی در کوچه‌های شهر
آه!
" هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای "

و پیش از خداحافظی
آن قهوه ترک در کافی‌شاپ خوب بود
و دست‌های
یکم: چقدر نیاز داریم بدونیم دیگران ما رو چطور می‌بینن؟
دوم: چقدر به تعریف و تمجید دیگران نیاز داریم و چقدر دریافتش می‌کنیم؟
سوم: وقتی کسی ازمون می‌خواد دربارۀ ویژگی‌های خوب و بدش صحبت کنیم، چقدر صراحت داریم و چرا؟

بعداً نوشت: قشنگ می‌طلبه که بشینم خودم هم جواب این سؤال‌ها رو بنویسم؛ البته توی یه نوشتۀ جدا.
رئیس جدید بنیاد مستضعفان در جلسه معارفه خود به صراحت
اعلام کرد، یکی از برنامه‌های اصلی وی باز پس‌گیری اموال متعلق به مستضعفان و بهره‌برداری
از دارایی‌های مستضعفان به نفع خود آنها خواهد بود؛ قولی که با فاصله‌ای کوتاه در
عمل  نمود پیدا کرد و روز گذشته خبر رسید،
در اولین اقدام  ساختمان «دانشکده خبر»
متعلق به مستضعفان که سال‌هاست در اختیار خبرگزاری «ایرنا» قرار دارد و بر اساس
آنچه رسانه‌ها نوشته‌اند نه حاضر به پرداخت اجاره‌بهاست و نه ح
وب سایت های داینامیک وردپرس در مقابل وب سایت های HTML استاتیک، تفاوت چیست؟
وردپرس در مقابل HTML
بسیاری از صاحبان کسب و کار کوچک در مورد وب سایت های داینامیک وردپرس چیزی نمی دانند. بیشتر فکر می کنم، به سادگی داشتن یک وب سایت آنلاین در جهان دیوانه اینترنت امروز کافی است. آنها فکر می کنند، "هی، اگر من آنلاین هستم و مردم می توانند مرا پیدا کنند" که برای کسب و کار من کافی است! خوب، آن صاحبان کسب و کار کوچک به صراحت اشتباه کرده اند و من می خواهم توضیح دهم
مسافت نزدیک«غریب» برایم نوشته است: امروز، میان نماز ظهر و عصر، دعای ابوحمزه - از امام سجاد علیه‌السلام - را خواندم. در برخی از دعاها و مناجات‌ها قید زمان و مکان را برمی‌دارم؛ یکی از آن‌ها همین دعای ابوحمزه است. مناجات شعبانیه، دعای کمیل، و مناجات خمس‌عشر نیز اینگونه‌اند. برای خواندن این‌ها نباید در انتظار فلان زمان یا رسیدن به فلان مکان بود. در دعای ابوحمزه، وقتی به جمله «ان َالراحل إلَیکَ قَریبُ المَسافَةِ؛ آن‌کس که به‌سوی تو آید، را
«آقا مسعود»، همان پیرمرد اصفهانی که در طبقه‌ی همکف ساکن است، به اصفهان رفته. دیروز همسرش «مادرجان» را در ورودی دیدم که یک گاری پر از خرید سوپرمارکتی را پشت سرش می‌کشید. سلام کردم و پرسیدم که چه خبر و از کجا می‌آید تا به اندازه‌ی هفت هشت قدمی که تا منزلش داشت حرف زده باشد؛ اما، اسم آقا مسعود که آمد، آمپر چسباند. به زبان‌های مختلف میگفت:« تو مثل پسرمی، بدون که این آقا مسعود بیچاره کرده منو، زن گرفتی اینجوری نباش!»(نه با این صراحت). خواستم دکمه
★ دانشگاه Berkeley آمریکا: #اسلام دین #صلح است.
● صلح در قرآن با خدا در ارتباط است و آنرا شاخصه بارز زندگی انسانی قرار داده است که بطور کامل در زندگی بعدی (عالم آخرت) شناخته میشود. شرح زندگی پیامبر اسلام نشان میدهد که درحالیکه درگیر جنگ بوده، همیشه بدنبال صلح عادلانه بوده است. قرآن به صراحت اجبار در دین را ممنوع کرده است "اجباری در دین وجود ندارد (قرآن ۲/۲۵۶)" و نیز آنکه "کشتن یک انسان بیگناه معادل کشتن تمام افراد روی زمین است (قرآن۵/۳۲)". فراخوانی ها

تصویر دوریان گری: نقد فلسفه غرب به زبان داستان

تصویر دوریان گری ، اسکار وایلد
ظاهرا: داستان جوانی بسیار زیبا به نام دوریان گری است که نقاشی به نام “بازیل” از معصومیت او الهام می گیرد و در این میان مردی به نام “هنری” مانند شیطان عمل کرده و دوریان را تشویق به رد کردن مرزهای ارزشی می کند. دوریان به جایی می رسد که حتی قتل هم می کند؛ به عبارتی معصومیتی که از دست می رود.
باطنا:نویسنده قلم در عالم معنا زده است؛ هرچند نه به آن معنا که مسلمانان از
برخی واجبات و محرمات "مطلق" هستند مانندنماز خواندن و روزه و محرماتی مانند دروغ و تهمت که همواره به یک معنی است و تابع زمان نشده است . اما انگار برخی واجبات و محرمات "نسبی" اند و تابع زمان! یعنی با گذشت زبان تعاریف متفاوتی می توان از آنها داشت! با مقایسه ی موارد مورد اشاره زیر در 40 سال اخیر می توان به این ادعا پی برد!
حجاب
ساده زیستی
قوانین جاری بر بانکها
نوازندگی
خوانندگی
و .............
اگر قائل به نسبی بودن باشیم،که هیچ! و اگر نباشیم با صراحت باید
امروز دلم رو به دریا زدم و اومدم کتابخونه کارامو بکنم. جاتون خالی خیلییییییییییی خوبه! :)
گلدونم از لب پنجره آوردم کنار خودم. یه کاکتوسم هست دل دل می کنم برم اونم بیارم کنار خودم :)

پ.ن: من سال هاست که از کتابخونه عمومی استفاده میکنم. به خیلی از آدم های اطرافم گفتم که از کتابخونه استفاده کنید و نیازی نیست حتما کتاب بخرید و بخونید. ولی به صراحت می گم صفر درصد به حرفم گوش کردند. :) اما من ناامید نمیشم. بازم به همه میگم برید کتابخونه :) یه موقع هایی هم
به سپاهش که بالغ بر نود هزار نفر می شده، دستور می دهد رژه بروند و بعد به صف بایستند. آن گاه با امام صورت به صورت می شود. امام می گفت این کار را به عمد می کرد تا من از بوی شرابی که تا گلو خورده بود، آزرده شوم. متوکل می گوید: «این سپاه آماده است تا بدخواهان خلافت مرا زیر سم اسبانش به توبره بکشد!» امام براساس آیۀ شریفۀ قرآن که می فرماید روی زمین با تکبر راه نروید، لازم می بیند قدرت واقعی را به رخ او بکشد. به آن ملعون می فرماید: «دوست داری سپاه مرا به چش
{شناخت شناسنامه ای امام زمان(عج) - شماره 33}

م ح م د

آیا می شود نام امام زمان را به نام خاص بگوییم؟
در این باره چهار مدل روایات به ما رسیده است:
۱- جایز نیست مطلقا. ۲- جایز نیست تا هنگام ظهور. ۳- جایز است در صورت نبودن خطر و تهدید. ۴- جایز است.
روایاتی داریم که در آن به صراحت، اشاره به نام خاص حضرت شده؛ بعنوان نمونه: امام صادق فرمودند «خلف صالح از فرزندانم، مهدی ست. نامش «محمد» و کنیه اش ابوالقاسم...»(کشف الغمه ج۲؛ کمال الدین)
گاهی دانشمندان شیعه هم
«نوار بهداشتی» است، خجالت ندارد
- محمد فاضلی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی
یک هفته است که به دلیل عضویت در «هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها» در جلسات مختلف، از جمله جلسات بررسی کمک‌رسانی به سیل‌زدگان در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و مشارکت‌های مردمی، شرکت می‌کنم.
نکته‌ای در همه جلسات آزارم می‌دهد و دیروز بالاخره مجبور شدم لب به اعتراض باز کنم.
آقایان و خانم‌ها، مقامات و مسئولان سازمان‌های مردم‌نهاد مشارکت‌کننده در کمک‌رسانی، خبرنگار

مدتی است که افرادی ضد اسلام، نظام و روحانیت با بیان مسائلی از رساله عملیه امام خمینی یا تحریر‌الوسیله ایشان، قصد دارند که اسلام را العیاذ‌بالله دین جنسی و غیر اخلاقی جلوه دهند.  یکی از این مسائل، مسأله آمیزش جنسی با حیوانات است، که آنها با این عبارت‌ها، در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک به نمایش گذاشته‌اند:  اگر کسی حیوانی را وطی کند(نزدیکی با حیوان داشته باشد) و منی از او بیرون آید غسل تنها کافی است و اگر منی بیرون نیاید چنانچه پیش از و
یه وقتایی که از همه چیز خسته میشیم . ارزو می کنیم که ای کاش  یه دنیای قشنگ تری می داشتیم
مثلا آدم های دو رو همیشه آزار دهنده هستند. همیشه فکر می کنم ادمی که با صراحت حرفش را می زند به مراتب ارزشمتد تر از ادمی ست که خود را پشت دیوار حاشا پنهان می کند . 
تجربه به من ثابت کرد که باید از ادم های دو رو فاصله بگیرم.  اینقدر فاصله بگیرم  که فقط یک تصویر از انها در ذهنم باقی بماند همراه با اندکی دلتنگی . دلتنگی را از این جهت می گویم که عامل حیات انسان هاست
دارم این روزها به این  چیزها فکر می کنم:
اول اینکه چقدر حافظه تاریخی مردم ضعیفه و فراموش کردن از وقتی این دولت اومده چقدر ناکارآمد بوده و بدترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی بوده در طول این هشت سال ما نه تنها اقتصادمون فلج شد بلکه عزتمون هم از دست دادیم
دوم قشر مرفه همیشه بلندگوهای پر سر و صدا تری دارن 1500 نفر فقط در شهریار به خاطر اعتراضات آبان کشته شدند یک هنرمند انصراف نداد! فقط به یک بیانیه بی خاصیت اکتفا کردند.
هیچ هنرمندی نیست که دولتی نبا
کتاب علیه تفسیر ، سوزان سونتاگ ، احسان کیانی خواه ، نشر حرفه نویسنده 
در فیلم های خوب همیشه  صراحت خاصی وجود دارد که مارا کاملا از شر این هوس شدید به تفسیر کردن خلاص میکند. 

در حال حاضر چیزی که اهمیت دارد بازیابی حواسمان است. باید یادبگیریم بیشتر ببینیم ، بیشتر بشنویم و بیشتر حس کنیم.
 کار ما این نیست که محتوای هرچه بیشتری در اثر هنری کشف کنیم، چه برسد به اینکه بخواهیم محتوایی جز آنچه در خود اثر وجود دارد از آن بیرون بکشیم. ما وظیفه داریم مح

#تولوز_لوترک

1⃣نقاش و طراح پوستر و چاپگر فرانسوی که به سبب دستیابی به زبانی موجز و گویا در طراحی، از پیشگامان هنر مدرن به شمار می آید. نوآوری هایش نیز انقلابی در هنر پوستر پدید آورده است.

2⃣ زندگی کوتاه ولی پر بار او جلوه ای از دوران پر تب و تاب و غیر متعارف آخر قرن اروپا بود. صحنه تالار های رقص و کاباره ها، میخانه ها و سیرک ها، و پیکر و چهره خوانندگان و رقصندگان و بازیگران موضوع کار او بودند.

3⃣ نگاه تیز او درون اجتماعی را که خود جزئی از
در قانون رسیدگی به تخلفات اداری، اقدماتی از قبیل نقض قوانین و مقررات مربوط، ایجاد نارضایتی در ارباب رجوع با انجام ندادن یا تاخیر در انجام امور قانونی آنها بدون دلیل، تبعیض یا اعمال غرض یا روابط غیراداری در اجرای قوانین و مقررات نسبت به اشخاص، کم‌کاری یا سهل‌انگاری در انجام وظایف محول شده، ارائه گواهی یا گزارش خلاف واقع در امور اداری و سوءاستفاده از مقام و موقعیت اداری، تخلف از قانون و مقررات محسوب شده و بعضی از آنها به استناد قانون مجازا
به قد و قواره اش نمی آمد که درباره ی ازدواج بگوید؛ اما با صراحت تمام موضوع را مطرح کرد! گفتیم: «زود است؛ بگذار جنگ تمام شود، خودمان آستین بالا می زنیم». گفت: «نه، پیامبر فرموده اند ازدواج کنید تا ایمانتان کامل شود؛ من هم برای تکمیل ایمان باید ازدواج کنم، باید!» همین ها را گفت که در سن نوزده سالگی زنش دادیم! گفتیم: «حالا بگو دوست داری همسرت چگونه باشد؟» گفت: «عفیف باشد و با حجاب».
(شهید حسین زارع کاریزی)
قربانگاه عشق، ص108
به قد و قواره اش نمی آمد که درباره ی ازدواج بگوید؛ اما با صراحت تمام موضوع را مطرح کرد! گفتیم: «زود است؛ بگذار جنگ تمام شود، خودمان آستین بالا می زنیم». گفت: «نه، پیامبر فرموده اند ازدواج کنید تا ایمانتان کامل شود؛ من هم برای تکمیل ایمان باید ازدواج کنم، باید!» همین ها را گفت که در سن نوزده سالگی زنش دادیم! گفتیم: «حالا بگو دوست داری همسرت چگونه باشد؟» گفت: «عفیف باشد و با حجاب».
(شهید حسین زارع کاریزی)
قربانگاه عشق، ص108
بنام خالق عشق 
همیشه این مردها نیستند که عصبانی می شوند ، یادتان باشد همسرتان بی دلیل عصبانی نمی شود گاهی ممکن است علتش مربوط  به شما باشد ...

به خانه می آیید و می بینید همسرتان با شما سرسنگین است.... از محل کارتان به او تلفن می زنید با بی میلی پاسختان را می دهد.... اما هرچه فکر میکنید که چه کاری انجام داده اید که مستحق این نوع برخورد سرد و بی عاطفه او شده اید، پاسخی پیدا نمی کنید! این مقاله به شما کمک می کند علتش را پیدا کنید! و مهمتر از آن، راه ح
امام باقر(ع) فرمود: «در شب معراج آن گاه که پیامبر(ص) به بیت المعمور رسید، وقت نماز شد، جبرئیل اذان و اقامه گفت، پیامبر جلو ایستاد، فرشتگان و پیامبران پشت سر حضرت به صف ایستادند( و نماز را به جای آوردند)». کسی از حضرت پرسید: جبرئیل چگونه اذان گفت؟ حضرت فرمود: «الله اکبر، أشهد ان لا إله إلاّ الله، أشهد أن محمّداً رسول الله (تا آخر اذان)».روشن است وقتی تشریع اذان با این جملات باشد، اذان پیامبر نمی‌تواند به شیوۀ دیگری باشد، بر این اساس می‌گوییم: نح
جمهوری ازبکستان انتخابات نمایندگان مجلس عالی (پارلمان) و شوراهای محلی- «کنگاش ها» را در تاریخ 22 دسامبر 2019 برگزار می‌کند.

ا​​ین انتخابات پارلمانی با شعار «ازبکستان جدید- انتخابات جدید» برگزار می‌گردد که در این انتخابات شهروندان ازبکستان نه‌تنها نمایندگان مجلس عالی بلکه نمایندگان محلی- کنگاش‌ها را نیز انتخاب می‌کنند. در ازبکستان که وارد مرحله دموکراتیک توسعه خود شده است، پویش انتخاباتی جدیدی در مورد انتخاب نمایندگان پارلمان جدید و
اینکه آیا کسی مجاز است در قرون‌وسطی از نظام سرمایه‌داری سخن گوید ، بستگی به چگونگی تعریفش از سرمایه‌داری دارد . اگر درک شما از اقتصاد سرمایه‌داری سست شدن پیوندهای صنفی ، خروج تدریجی تولید از محدودیت‌ها و نیز امنیت صنفی باشد ، به عبارت دیگر ، اگر منظورتان از سرمایه‌داری به سادگی عبارت از اداره و انجام کسب و کار بحساب خود طرف باشد که انگیزه‌اش روح رقابت و سود است ، در اینصورت بی‌شک قرون‌وسطای میانه را دوره‌ی سرمایه‌داری بشمار خواهید آ
قانون جدید سند مالکیت خودرو همه چیز را در مورد اماها و اگرهای مراجعه به دفترخانه را روشن می کند. اگر تا به امروز در این مورد شک داشتید که در یک معامله خودرو باید به دفترخانه مراجعه کنید یا نه، امروز برای شما روشن می کنیم که حضور در دفترخانه و ثبت قطعی سند لازم و ضروری است، زیرا توسط قانون و قانونگذار لازم و اجباری تعیین شده است. بی تردید با مراحل نقل و انتقال خودرو به اندازه کافی آشنایی دارید. می دانید که یک معامله با انعقاد یک قرارداد رسمی شرو
و بله، باید بگم امروز با یه وبلاگی که دیدم دوستش دارم برخورد کردم، آهستگی نامی بود و من نوشته خوب که میخونم روحم پرواز می‌کنه و حقیفتا یه جلا و غمی دلم رو فرا میگیره. (‌جلا فرا میگیره ؟ که باید بگم بله، جلا هر گهی دلش بخواد میخوره )‌. 
آهستگی انگیزه‌ای شد تا یه مقدار بخوام برم به سمت عمق،‌ یه زمون‌هایی اینطور بود. بگذریم. 
دیروز گفتم کمتر وقت میکنم اینجا بنویسم که خب فرایند و اهدافم( الکی )‌ حرفم رو تایید میکنه،‌ اما امروز فهمیدم شاید بیشتر
نگاهی به اشتغال خانم‌ها
اشاره: ما با اشتغال خانم‌ها مخالف نیستیم، اصلا. بلکه ایشان را به کارهای موافق فطرت و طبیعت‌شان تشویق می‌کنیم. نیز به این‌که کارکردن، حس مفیدبودن را در خانم‌ها تقویت می‌کند، توجه داریم. نیز برخی از شغل‌ها را مخصوص خانم‌ها می‌دانیم، که روا نیست آقایان در آن‌ها ورود کنند. این دیدگاه ما را در نظر بگیرید و اکنون سخن این دختر شاغل را بخوانید: من شاغل بودم و هستم. خواستگاران زیاد و خوبی داشتم که با اشتغالم موافق نبودن
✅ زنی آمد پیش پیامبر(ص) و شکایت کرد که شوهرم برای رابطه جنسی به پیش من نمی آید .
پیامبر (ص) فرمودند : 
خود را خوشبو کن
آن زن گفت:
من همه عطر ها را استفاده کرده ام ولی از من دوری می کند
حضرت(ص) فرمودند :
اگر میدانست که این کار چه ثوابی دارد از تو دوری نمی کرد (1)
برخی گمان می کنند که اگر یک گوشه ای بنشینند و فقط عبادت کنند و ترک دنیا و زن و زندگی بکنند به خدا نزدیک و نزدیک تر می شوند در حالیکه پیامبر(ص) به صراحت می فرمایند که این تفکر غلط است.
خداوند عبودی
روزى امام علىّ بن ابى طالب ، امیرالمؤ منین صلوات اللّه علیه عبورش به گروهى از
مسلمان ها افتاد که در گوشه اى از مسجد را اشغال کرده بودند و به عبادت مشغول
بودند. حضرت علىّ علیه السلام نزدیک ایشان رفت و فرمود: شما چه کسانى هستید؟ و
چه مى کنید؟ در پاسخ به حضرت، اظهار داشتند: ما بر خداوند توکّل کرده ایم و
عبادت او مى کنم. حضرت فرمود: خیر، چنین نیست ؛ بلکه شما بى عار و مُفت خور مى
باشید، چنانچه راست مى گوئید و توکّل برخداوند متعال دارید، بگوئید که د
کتاب ((نورالدین پسر ایران )) نوشته معصومه سپهری و انتشارات سوره مهر آن را منتشر نموده است . این کتاب خاطرات سید نورالدین عافی است .پسری شانزده ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی که با شور و اشتیاق و زحمت فراوان رضایت والدین و مسئولین را برای اعزام به جبهه جلب کرد . این کتاب روایتی از عملیات بدر ،والفجر و عملیات کربلای چهار است .
نورالدین از دی ماه 1359 یعنی تنها سه ماه ازآغاز جنگ تحمیلی به جبهه رفت. او حضور در گردان های خط
به نام خدای شنهای طبس

نام مقدّس حضرت علی (ع) در زبور داوود سلام اللهنام مقدّس حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام در زبور داوود علیه‌السلام چون خورشید می درخشد. داوود علیه السلام از متولد شدن امیرالمؤمنین علیه‌السلام با صراحت و دقت در جزئیات، خبر می دهد. حکیم سیالکوتی در کتاب "علی و پیامبران" نوشته‌ای را از نسخه بسیار قدیمی زبور که نزد "احسان الله دمشقی" پیشوای دینی مسیحیان شامات موجود بوده، نقل می کند که به شرح زیر است:« مطعنی شل قثو تینمر قث

مدتی است شاهد تخریب دومینو وار عناصر ارزشی و انقلابی در رسانه ها، مطبوعات و شبکه های اجتماعیِ طیفی خاص از جریان های سیاسی می باشیم. نکته حائز اهمیت آنکه تخریب از جانب برخی از جریان های سیاسی نه تنها مبهم و پیچیده به نظر نمی رسد بلکه تقریبا اهداف تخریب از سوی این سنخ از جریان های سیاسی برای همگان روشن و مبرهن است؛ طیفی آشنا برای مردم که در پی روشنگری های صراحت گونه عناصر جبهه انقلاب و از جمله علی اکبر رائفی پور در باب پروژه نفوذ، آنان را به و
چه کسی می‌تواند درباره اسلام بگوید که اسلام، دین غم و اندوه و گریه و زاری و بی‌نشاطی است؟ در حالی که قرآن با صراحت می‌گوید: «قُلْ مَنْ حَرَّمَ زِینَةَ اللّهِ الَّتِی أَخْرَجَ لِعِبَادِهِ وَالْطَّیبَاتِ مِنَ الرِّزْقِ قُلْ هِی لِلَّذِینَ آمَنُواْ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا خَالِصَةً یوْمَ الْقِیامَةِ کَذَلِکَ نُفَصِّلُ الآیاتِ لِقَوْمٍ یعْلَمُونَ».( سوره اعراف/32) اصلاً درست به عکس است؛ اسلام، دین نشاط است.این آیه که از محکمات قرآن و صر
به تمام سوالات حقوقی شما در باره طلاق توافقی سایت خوب گروه وکلای پاریای پاسخ میدهد
شرط محدود کردن حق طلاق زوج – وکیل پایه یک دادگستری
موضوع بحث این است محدود کردن حق طلاق زوج : اگر ضمن عقد نکاح زوجه شرط کند که مرد (زوج) نمی تواند زوجه را طلاق دهد مگر با موافقت زوجه،
از لحاظ حقوقی و قضایی اثر آن چگونه است؟
در کتاب آرای قضایی شعب دیوان عالی کشور (حقوقی) بهار ۱۳۹۳ پژوهشگاه قوه قضاییه صفحات ۱۳۶ الی ۱۳۸ در این خصوص به پرونده ای استناد شده است که زوجه
قانون جدید سند مالکیت خودرو همه چیز را در مورد اماها و اگرهای مراجعه به دفترخانه را روشن می کند. اگر تا به امروز در این مورد شک داشتید که در یک معامله خودرو باید به دفترخانه مراجعه کنید یا نه، امروز برای شما روشن می کنیم که حضور در دفترخانه و ثبت قطعی سند لازم و ضروری است، زیرا توسط قانون و قانونگذار لازم و اجباری تعیین شده است. بی تردید با مراحل نقل و انتقال خودرو و سند کمپانی خودرو، به اندازه کافی آشنایی دارید. می دانید که یک معامله با انعقاد

پس از شکست فتنه 88 و حساس شدن دستگاه‌های امنیتی نظام در این زمینه، طراحان پروژه‌های ضدامنیتی برای مقابله با ایران، به این نتیجه رسیدند که دیگر تقابل مستقیم و صریح در عرصه سیاسی، جواب نمی‌دهد. از این رو، در طراحی‌های جدید، دو نکته در دستور کار قرار گرفت:
نخست، تشکیک و تخریب مبانی فکری، فقهی و سیاسی اندیشه «ولایت فقیه»
دوم، تقابل سازی با نظام و ایجاد دوقطبی‌های مختلف با حکومت در حوزه‌های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی و البته دینی.

در هر دوی
به استناد سایت مشاوره حقوق خانواده دینا ، در عقد نکاح مانند سایر عقود و قراردادها ، اراده باطنی و درونی زوجین برای تحقق عقد به تنهایی کافی نیست ؛ بلکه این اراده باید با بیان الفاظی که در بیان مقصود صراحت دارد ، اظهار و اعلام گردد . ماده 1062 قانون مدنی در رابطه با اظهار اراده برای انعقاد ازدواج چنین پیش بینی نموده است : " نکاح واقع می شود به ایجاب و قبول ؛ به الفاظی که صریحا دلالت بر ازدواج نماید " . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اظهار ارا
چرا هدف و هدف گذاری در زندگی تا این حد مهم است؟آموزش هدف گذاری - راز موفقیتشاید به صراحت بتوان گفت که مهمترین تفاوت بین انسان ها و سایر مخلوقات خداوند همین یک عامل است: داشتن هدف .بقول استاد الهی قمشه ای شما هیچ بزغاله ای را نمی توانید پیدا کنید که آرزو داشته باشد که به دانشگاه هاروارد برود و برای رفتن به آنجا برای خودش هدفگذاری کرده باشد.
فقط و فقط این خصلت مربوط به انسان ها می باشد.شاید به همین دلیل بوده است که شاعربزرگ ایرانی اینچنین سورده ا
میتوان بدی آدمها را بخشیدمیتوان دیگر ندیدبدی ها را ندیدو در این جهان شلوغدر این وسعتتنها،خود را دید در محضر خدا.....دیگر هیچ کینه و نفرتی نخواهم داشتمیتوان دیگر خود را هم ندیدمیتوان به صراحت گُفت از خدا..که هر چه داریم هستو نیستمان خودِ خداستکه وِردَش بما خواند و جان گرفتیم..از اومیتوان بخشیدچون هر بدی نزد خداروزی کمر خم میکندچه در این دنیاچه در سرای باقی،،میتوان همه راتمام زمین و آسمانیان را ...خوب دیدو خوب بودو متوقف نشویم از خوب بودن،میتو
پنج ماه عقدم وهمسرم میگوید که هیچ حقی برای دریافت نفقه ویا پول توجیبی ندارم و اجازه سرکارنرفتن هم نمیدهد و انتظار دارد که نیازجنسیشو بموقع برطرف کنم. من هنوز در خانه ی پدرم هستم...✅ پاسخ دوست عزیز،نفقه زن به صراحت ماده ۱۱۰۲ قانون مدنی که بیان می دارد: همین که نکاح به طور صحت واقع شد روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می شود. پرداخت نفقه پس از زوجیت و در واقع همان اجرای صیغه عقد برقرار می شود. به عبارتی دیگر
لینوس توروالدز که هسته سیستم عامل گنو/لینوکس رو نوشته، اخیرا در جواب به این سوال که اگر می‌تونست،‌ چه بخشی از دنیای تکنولوژیکی که ساخته رو تغییر می‌داد، گفته «شبکه های اجتماعی». اون گفت:
> من کاملا از «شبکه اجتماعی» متنفرم – توییتر و فیسبوک و اینستاگرام. اینها یه مریضی هستن و به نظر می رسه تشویق کننده رفتار بد هستن.
و البته جالبه که این حرف رو کسی می‌زنه که خودش مشهوره به مواضع تند و خشن نسبت به کارهای احمقانه و صراحت کلامش در برخورد با چی
اعتراف ولی الله دهلوی از دشمنان شیعه به عصمت امیر المومنین علیه السلام
عصمت ائمه علیهم السلام یکی از عقائد شیعه است که روایات اهل سنت عمری نیز آن را تایید می‌کند؛ اما اکثر از اهل سنت عمری عناد ورزیده و آن را منکر می‌شوند. در این بین جای تعجب است که ولی الله دهلوی یکی از علمای متعصب اهل سنت عمری و از دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام به عصمت امیر المومنین علیه السلام اعتراف کرده و می‌نویسد:
واذا تمت العصمة کانت افاعیله کلها حقة لا أقول إنها ت
تهمت و افترا همان نسبت دادن قیدی مجرمانه به شخصی است که مرتکب اشتباهی نشده است.تهمت و افترا به حیثیت و آبروی افراد لطمه وارد میکند ؛ از این رو شخصی که مورد تهمت و یا توهین قرار میگیرد میتواند ادعای شرف کند پس از تنظیم شکایت نامه ؛ در صورتی که متشاکی عنه نتواند جرمی را اثبات کند؛ مورد پیگرد قانونی قرار میگیرد.ساده ترین الفاظی که حتی مقید به نتیجه نباشد و به فردی گفته شود که از روحیه ی بالایی برخوردار باشد و ناراحت هم نشود تهمت و افترا محسوب می
هرکسی که می گوید زیبا بودن ملاک نیست حرف مفت می زند.
دقیقا به همین صراحت و به همین شدت. یا خیلی احمق است که متوجه نیست یا اینکه واقعا نمی داند یا اینکه سعی دارد به خودش امیدواری بدهد! از این سه حالت که خارج نیست. هست؟
بگذارید یک بار دیگر بگویم. زیبایی مهم است. اگر زیبا نباشی می شوی مثل آن دختری که از هفتم تا الان که نهم هستیم تنها مانده و با اینکه دختر خوبیست و شخصیت خوبی هم دارد اما چون زیبا نیست کسی سراغش نمی رود. اگر زیبا نباشی می شوی آن نویسنده
بعد از شیوع ازدواج سفید در ایران، برخی نویسندگان تلاش کردند که ازدواج سفید را از مصادیق عقد نکاح معاطاتی بدانند. عقدی که بدون لفظ ویژه‌اش یعنی «انکحت» باشد اما با نوشتن یا گفتن یا اشاره یا هر طور دیگر به روشنی دلالت بر انجام ازدواج کند.اگرچه الفاظ خاص آن گفته نمیشود، اما محتوای آن موجود است.

فارغ از اینکه حقوق موضوعه ایران نکاح معاطاتی را نپذیرفته و برخی فقها نیز این نکاح را صحیح نمیدانند، آیا واقعا ازدواج سفید همان نکاح معاطاتی است؟
اول
روز جهانی زن!!!!!
روز جهانی زن را زمانی پایه گذاری نمودند،که زنان کارگر از مشقت کار و نبود حقوق و پایمال شدن حقشان به خفقان رسیده بودند.
زنان ،مادرانی بودند که مردان را به دنیا آورده بودند و به آنها زندگی بخشیده بودند؛درحالی که مردان خواستار سلب حیات زنان بودند. زنان  شجاعانه لب به سخنان اعتراض آمیز گشودند و خواستار آسایش و آرامش و مدیریت خارق العاده مانند مردان گشتند.زنان چنان مطلومانه از حق خود دفاع نمودند که سالها روز جهانی زن در جهان یاد
"پس چرا هیچ‌کس‌کاری‌نمی‌کنه؟ :" این‌همیشه‌ ورد زبون‌ام بود. بعدا فهمیدم‌ اون‌ هیچ‌کس، خودِ من‌بودم." (استیو ونت‌ورث) 
پیش‌ از‌ منشورِ حقوق‌ِبشر، منشورِ وظایف ِ‌بشر خیلی خیلی لازم‌ترهست. (گاندی)
معرفی کتاب چه باید کرد از لئو تولستوی
چه باید کرد یکی از آثار برجسته تولستوی و از پرمعناترین و ژرف‌ترین آن‌هاست. تولستوی در این کتاب با جملاتی ساده و روان یکی از دشوارترین موضوع‌های جامعه خود، یعنی وضع دلخراش یک طبقه از مردم را به تصویر می
به نام خدای مهدی عج

حجت الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز: امام به صراحت فرمودند که
این انقلاب متصل به انقلاب حضرت مهدی خواهد شد. امام، 12 روز قبل از رحلت‌شان خطاب به مسئولین گفتند که تذکر می دهم
که این انقلاب محدود به ایران نیست و نقطه شروع پرچم داری حضرت مهدی(عج)
است؛ دیگر صریح تر از این بیانی نیست! من به همه مردم عزیزمان عرض می کنم منتظر حوادث بزرگی در فلسطین باشید و منتظر فتوحات بزرگی در اردن باشید. منتظر فتوحات بزرگی در ترکیه باشید.
در
یکی از قراردادهای مهم در جامعه که عموم افراد در طول عمر خود ممکن است
بارها با آن روبرو شوند، قراردادهای مربوط به خرید و فروش ملک اعم از
مسکونی(خانه، آپارتمان یا ویلا) یا تجاری (دفتر، مغازه یا کارگاه) یا
زمین(مسکونی، کشاورزی یا صنعتی) است. ملک به طور کلی در دسته اموال
غیرمنقول قرار می‌گیرد و از این حیث از قواعد حقوقی خاصی پیروی می‌کند. اما هرکسی که مبادرت به خرید و فروش ملکی
می‌کند باید با نکات مهم و اولیه‌ای در خصوص این نوع قراردادها آشنا
بسم الله

حلّ یک شبهه
شبهه: در روایت سماعه از امام صادق علیه السلام
آمده بود که حضرت ایشان را منع فرمودند از فحاشی به کسی که در حق ما ظلمی کرده و
از آنجایی که ظلم معنایی عام دارد و شامل خود ناسزاگویی هم میشود، اینگونه برداشت
میشود که اگر کسی به ما فحاشی کرد ما حق نداریم به او فحاشی کنیم یا طبق آنچه که
در روایت امام کاظم علیه السلام آمده بود در مورد دو نفری که همدیگر را سبّ می کردند
حضرت فرمودند گناه کسی که اول شروع به فحاشی کرده بیشتر از گناه نفر
بسم الله

حلّ یک شبهه
شبهه: در روایت سماعه از امام صادق علیه السلام
آمده بود که حضرت ایشان را منع فرمودند از فحاشی به کسی که در حق ما ظلمی کرده و
از آنجایی که ظلم معنایی عام دارد و شامل خود ناسزاگویی هم میشود، اینگونه برداشت
میشود که اگر کسی به ما فحاشی کرد ما حق نداریم به او فحاشی کنیم یا طبق آنچه که
در روایت امام کاظم علیه السلام آمده بود در مورد دو نفری که همدیگر را سبّ می کردند
حضرت فرمودند گناه کسی که اول شروع به فحاشی کرده بیشتر از گناه نفر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها